Reflexions d’aquells de l’Orient!

0
Alex_Valiente_03

Dies després d’haver finalitzat la cavalcada de Reis Mags de la Garriga em disposo a escriure quatre ratlles sobre aquesta. Per segon cop, el Projecte Mexcla’t hi ha col·laborat, i la veritat és que aquest any hem acabat molt contents tots i totes. Per mi és el quart any participant-hi d’alguna manera o una altra, i cada vegada m’ho passo millor.

Dos anys vaig fer de patge. A partir de l’any passat, la nostra entitat es va voler implicar d’una forma més activa i va ser l’encarregada de muntar l’estrella d’orient que havia de guiar als Reis al seu pas per la Garriga. Però ens hem fet grans i aquest any hem volgut col·laborar d’una forma més activa i membres de la nostra entitat han participat en diferents aspectes. Alguns com a portadors de les torxes, d’altres repartint caramels i d’altres com a coordinadors. En total una vintena de voluntaris de la nostra entitat s’han engrescat i l’any vinent ja tenim peticions per participar amb nosaltres. Una barbaritat per una entitat que, després d’un parèntesi, porta dos anys de nou a ple rendiment.

Després d’uns mesos, però sobretot unes setmanes d’estrès total, va valer la pena veure les cares dels infants de la Garriga gaudint de la Cavalcada i la il·lusió amb què vivien aquest moment. No tenia preu.

Vull, des d’aquí, donar les gràcies per la col·laboració a cadascuna de les persones que van fer possible aquesta tarda, als patges de cada carrossa, als genets de l’Associació Els Tres Tombs, als membres del Front Diabòlic que feien possible la carrossa del carbó, a la gent de els Dones d’Ara, les Mil i una Labors i de la Tintoreria les Nines per la seva feina amb el vestuari, a Protecció Civil de la Garriga, a la gent de l’Ajuntament que ho fa possible (Unitat Operativa de Serveis, Policia i Tècnics implicats), a la gent de Rissos per la caracterització i maquillatge… Però especialment als voluntaris de Mexcla’t, que van respondre a la nostra crida sense condicions, ajudant-nos en tot moment. Gràcies!

I deixeu-me que també dediqui un paràgraf a aquesta gent que munta una cavalcada rere l’altra i que està implicada al 100%. Gent que curra moltíssim i que passa a un segon plànol. No sé què ens depararà el futur ni si Mexcla’t l’any vinent participarà de la Cavalcada per motius aliens a tot el muntatge, però sapigueu que si ens hi trobem o no, ha estat un plaer enorme treballar amb tots i totes vosaltres! Pilar, Ramir, Maria Antònia, Maite, Anna i Silvia, sou tots plegats collonuts!

Gràcies per aquesta oportunitat!

Article anteriorLliga d’Hivern de Futbol Sala: comença la segona volta
Article següentRoben fins a vuit fanals del magatzem municipal
Hola! Sóc La Garriga Digital.cat! Aquest és el meu número de telèfon, per si tens alguna cosa a dir-me: 698 578 064. Si vols, també em pots escriure un Whatsapp :)

FER UN COMENTARI

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu el vostre nom aquí

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.