Campanya d’hàbits alimentaris saludables

0
mexclat

Si no t’ha tocat la grossa… et regalem salut!” Aquest és l’eslògan que des de l’entitat Projecte Mexcla’t hem escollit per una campanya que iniciem aquest Nadal, per a promoure els hàbits saludables.

Aquesta consisteix en un conveni entre la nostra entitat i la empresa Stadium Innovation, que s’encarrega de la comercialització distribució i innovació de productes d’alimentació per a poder distribuir en diferents espais els seus productes.

Des de la nostra entitat creiem en la promoció dels hàbits saludables entre la ciutadania. Durant l’època de Nadal és quan més excessos en aspectes alimentaris fem (dinars familiars, amb amics, d’empresa…) i també és l’època on donem regals als nostres éssers estimats. I és per això que des de Mexcla’t hem volgut que el 2012 sigui un any ple de salut i que es repartiran 10.000 compotes a diferents espais de la nostra comarca. Per a la seva distribució, des de l’Entitat Projecte Mexcla’t distribuirem cantimplores de fruita a espais de la Garriga, Granollers, Mollet, Montmeló i Canovelles. A la Garriga es distribuiran unitats a la cavalcada de Reis Mags i a la Fundació Asil Hospital. A Granollers, es farà al Parc Infantil de Nadal entre els assistents, a l’Hospital de Granollers i al menjador social El Xiprer, a Mollet a partir de les entitats socials de Càritas i els Evangelistes de Mollet, al Parc Infantil de Nadal de Montmeló i a Canovelles, en una activitat solidària que s’organitza el cap  de setmana del  7 i 8 de gener.

També es distribuiran entre altres entitats de la comarca per a fer a tothom partícips d’aquesta iniciativa.

Des de l’entitat es volen dur a terme activitats per a treballar l’exclusió social i els hàbits saludables, aspectes que considerem bàsics per a seguir fent una societat més forta i cohesionada.

Ja sabeu Si no T’ha Tocat la Grossa… Molta Salut!

Article anteriorLa fi del #sotrac
Article següentAssociació Gatzara
Hola! Sóc La Garriga Digital.cat! Aquest és el meu número de telèfon, per si tens alguna cosa a dir-me: 698 578 064. Si vols, també em pots escriure un Whatsapp :)

FER UN COMENTARI

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu el vostre nom aquí

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.